Salla Midnight Trail Run tulokset 2022

Tulokset 2.7.2022

Karhurastit 2022 tulokset

Koulukeskus 31.5.

Tulokset 31.5.2022

Sallatunturi 6.6.

tulokset 6.6.2022

väliajat 6.6.2022

Hanhivaara 13.6.

tulokset 13.6.

väliajat 13.6.

Latvarova 27.6.2022

 tulokset 27.6.2022

 väliajat 27.6.2022

Jukolan 2022 joukkueet

Venlat

1. Inkru Pirttilä        2. Mari Heikkilä        3. Ida-Aletta Pirttilä      4. Marjo Kaisanlahti

Ella Aatsinki             Maarit Tervo              Kaisa Korkeasalo                Maija Kaisanlahti

Saana Viitanen         Tarja Seppänen         Tiina Mattila                        Michelle Kromhout

Helmi Korkeasalo    Tiina Räsänen           Tiina Kallio                           Mervi Jussila

 

Jukola

1. Matti Hietanen       2. Antti Lumijärvi

Marko Eteläaho              Hannu Auvinen

Juha Hänninen               Jouni Schroderus

Lauri Uutela                    Asko Viitanen

Tatu Hänninen               Jarkko Korkeasalo

Janne Hänninen            Maija Kaisanlahti

Niko Kivelä                     Marjo Kaisanlahti

 

Venlojen ja Jukolan tulokset SaKa

Napapiiri-Jukola 2021, Venlojen viesti – _ Tulokset

Napapiiri-Jukola 2021, Jukolan viesti – _ Tulokset

Ja korjauksena, että Liisa-Maija Talikaisen tilalla juoksi Ella Aatsinki

Ja Jukolan puolella Asko Viitanen oli neljännellä osuudella ja Paavo Hautajärvi viidennellä osuudella.

Karhurastien tulokset 2021

Koulukeskus 31.5.2021

Tulokset 31.5.21

Väliajat 31.5.21

Koulukeskus 7.6.2021

7.6.2021 Tulokset

7.6.2021 Väliajat

Kaunisharju 14.6.2021

Tulokset 14.6.21

Väliajat 14.6.2021

Lentokenttä 21.6.2021

Tulokset 21.6.21

Väliajat 21.6.21

Hautajärvi 28.6.2021

Tulokset 28.6.21

Väliajat 28.6.21

Hanhivaara 5.7.2021

Tulokset 5.7.21

Väliajat 5.7.21

Latvarova 26.7.2021

Tulokset 26.7.21

Väliajat 26.7.21

Sallatunturi 2.8.2021

Tulokset 2.8.21

Latvarova 9.8.2021

Tulokset 9.8.21

Pitäjänmestaruudet 30.8.2021 Salmijoki

Pitäjänmestaruus 30.8.2021

 

Seuran sihteeri vaihtunut

Hallitus on valinnut seuran uudeksi sihteeriksi 7.4.2021 Tiina Kallion.
Tiinan sähköposti on
saka.sihteeri@gmail.com

Menestystä Tiinalle uudessa tehtävässä!

 

Karhurastit 2020 tulokset


Tulokset
Väliajat

15.6.2020 Sallatunturi
Tulokset
Väliajat

22.6.2020 Tahkovaara
Tulokset
Väliajat

29.6.2020 Latvarova
Tulokset
Väliajat

6.7.2020 Sallatunturi
Tulokset
Väliajat

13.7.2020 Latvarova
Tulokset
Väliajat

20.07.2020 Salmijoki
Tulokset
Väliajat

27.7.2020 Koulukeskus
Tulokset
Väliajat

10.8.2020 Kaunisharju

Ratamestarin virheen vuoksi A-radan ajanotto päättyy rastille 13 ja tulokset muodostuivat sen perusteella. Väliajoissa loppuaika on maalileimauksen mukainen, mutta väliajat oikein.

Tulokset

Väliajat

17.8.2020 Outalampi

Tulokset

Väliajat

24.8.2020 Salmijoki

Tulokset

Väliajat

31.8.202 Pirttivaara, Pitäjän mestaruudet

Tulokset

14.9.2020 Sallatunturi

Tulokset

Väliajat

 

 

 

 

 

 

Karhurastit 2022

31.5.22      Koulukeskus         Jussi ja Tarja         päivällä koululaiset

6.6.        Sallatunturi           Jussi                            opastus Tunturikummuntie

13.6.      Hanhivaarantie            Hannu Auvinen          opastus Hautajärventie

27.6.      Latvarova         Janne, Tatu ja Mari     opastus Hautajärventie

4.7.          Koulukeskus        Tiina ja Asko

11.7.      Latvarova                Tiina Kallio ja Markus Viitala

18.7.       Salmijoki                Maarit Tervo

25.7.

1.8.

8.8.        Matti Karvonen

15.8.      Paula A/ Juha H

22.8.

29.8.     Pitäjänmestaruus     Jussi Seppänen

5.9.       Yösuunnistus Hangasjärventie Hannu Auvinen

12.9.21   Klo 13.00   Sallatunturi        Jussi Seppänen            Keloravintola     Karhuviesti; 3 osuutta (n. 1km, n. 2km ja n. 3,5km ) perhe-, seka- tai mikähyvänsä joukkue. Kaikki mukana olijat palkitaan.

Joukkue ilmoitetaan viimeistään Perjantaina 9.9. sähköpostiin saka.suunnistus@gmail.com

 

Photos Speed Skiing World Cup 2020

Photos by Kari Etelä

Joukkueet

Jukolan- ja Venlojen viesti juostaan 21.-22.8.2021. Jos et pääsekään osallistumaan, niin ilmoita siitä henkilölle, kenen kanssa olet osallistumisesta sopinut.

Viestiin on ilmoitettu kaksi Jukolan joukkuetta ja neljä Venla joukkuetta.

 

Joukkueet:

Jukola Venlat
SaKa 1, 755
SaKa 1, 446
Ville Matikkala Mari Heikkilä
Marko Eteläaho Tarja Seppänen
Niko Kivelä Satu Puolakka
Ari Palolahti Maarit Tervo
Jouni Schroderus SaKa 2, 552
Janne Hänninen Inkru Pirttilä
Juha Hänninen Saana Viitanen
SaKa 2, 1231
Marjo Kaisanlahti
1.Hannu Auvinen Maija Kaisanlahti
2.Kari Koskimaa SaKa 3, 959
3.Hannu Jussila 1.Kaisa Korkeasalo
4.Asko Viitanen 2.Raisa Korpela
5.Paavo Hautajärvi 3.Sonja Aatsinki
6.Jarkko Korkeasalo 4.Tiina Kallio
7.Pasi Heimonen

 SaKa 4, 528

1.Elina Hopeavuori

2.Tiina Mattila

3.Liisa-Maija Talikainen

4.Liisa Mantila