Karhurastit 2020

8.6.20     Sallatunturi         Jussi Seppänen                Radat A,B ja C

15.6.20

22.6.20

29.6.20

6.7.20

13.7.20

20.7.20

27.7.20

1.-2.8.20  Poropuisto           Jussi Seppänen           Kansallisen yhteydessä A,B ja Tukireitti

10.8.20

17.8.20

24.8.20

31.8.20

7.9.20

14.9.20

 

Photos Speed Skiing World Cup 2020

Photos by Kari Etelä

Jukolan- ja Venlojen viesti 2021

Tälle vuodelle ilmoitetut joukkueet siirtyvät automaattisesti ensi vuoteen. Tarkistetaan kokoonpanot keväällä.

Maraton tulokset 2019

Tulokset 2019
Tulokset Marathon
Tulokset lasten kisa
Suunnistus tulokset

 

Karhurastit 2019 tulokset

Karhurastit 2019 tulokset:

27.5.2019 Yläaste 
Tulokset väliajoilla

3.6.2019 Kolmiloukkonen
Tulokset
Väliajat

10.6.2019 Kolmiloukkonen
Tulokset
Väliajat

24.6.2019 Koulukeskus
Tulokset
Väliajat

8.7.2019   Keselmäjärvi
Tulokset
Väliajat


22.7.2019 Salmijoki
Tulokset
Väliajat

29.7.2019  Salmijoki
Tulokset
Väliajat

5.8.2019 Sallatunturi
Tulokset
Väliajat

12.8.2019 Latvarova
Tulokset
Väliajat

26.8.2019 Poropuisto
Tulokset
Väliajat

2.9.2019 Koulukeskus
Tulokset
Väliajat

16.9.2019 Sallatunturi, yösuunnistus
Tulokset
Väliajat

Karhurastit 2019

27.5.          Koulukeskus                            Asko Viitanen

3.6.            Kaunisharhu                           Jussi Seppänen, Opastus Kaunisharjun levähdyspaikka, n. 14 km Sallan kirkonkylältä tie 950 Kuusamon        suuntaan

10.6.          Poropuisto                               Maarit Tervo, Tiina Mattila, Opastus n. 13 km Sallan kirkonkylältä tie 950 Kuusamon suuntaan.

24.6.          Koulukeskus                            Tatu Hänninen

29.6.          Sallatunturi                             Jussi Seppänen  Startti klo 21.00 radat A n. 10 km  B n. 9km

8.7.             Keselmäjärvi                           Tiina Kallio ja Markus Viitala, opastus Keselmäjärventie, n 9 km Kuusamon suuntaan Sallasta

15.7.            Tahkovaara                             Oulangan seutupojat, opastus n 10km Hautajärveltä Sallaan päin

22.7.           Salmijoki                                   Antti Lumijärvi, opastus Kemijärventieltä noin 10 km Sallasta

29.7.           Salmijoki                                  Matti Eteläaho ja Reijo Niskala

5.8.             Sallatunturi                              Hannu Auvinen

12.8.            Latvarova ,pitäjänmestaruus      Asko Viitanen, opastus Onkamon tienhaarasta n. 15 km Sallasta Kuusamon suuntaan

17.8.            Poropuisto (90v juhlakisa)   Jussi Seppänen

18.8.            Poropuisto (90v juhlakisa)    Jussi Seppänen

26.8.           Hanhivaara                               Maarit Tervo           Opastus Noin 3km poropuistosta kuusamoon päin

2.9.              Koulukeskus                             Antti Lumijärvi

9.9.

16.9.             Sallatunturi, yösuunnistus     Jussi Seppänen

Results

FIS SLALOM 2019

ENTRIES

START LISTS

RESULTS 9.2.2019
Slalom Ladies official ranking 9.2.2019
Slalom Men official ranking 9.2

 

RESULTS 10.2.2019
Ladies official ranking 10.2.2019
Men official ranking 10.2.2019

LINKKI SKISPORTIN TULOKSIIN

 

AMK:n ja MKV:n valokuvia

Isot kiitokset kaikille Teille, jotka teitte kisasta onnistuneen tapahtuman: ratamestarit, rastien viejät, rakennusryhmä, ajanotto, kanttiinin tytöt ja kahvinkeittäjät, liikenteenohjaajat ja ylipäätään kaikki, jotka aikaanne annoitte tapahtumalle.

Live palvelu

Tästä linkistä voit seurata aluemestaruuskilpailun reaaliaikaista tulospalvelua:

Tulospalvelu

Karhurastit tulokset 2018

Tulokset

Latvarova 28.5.2018
Tulokset
Väliajat

Tahkovaara 4.6.2018
Tulokset
Väliajat

Sallatunturin koulu 25.6.2018
Tulokset
Väliajat

Sallatunturi 2.7.2018 pitkät matkat
Tulokset

Salmijoki 9.7.2018
Tulokset
Väliajat

Latvarova 23.7.2018
Tulokset
Väliajat

Kolmiloukkosenvaara 30.7.2018
Tulokset
Väliajat

Sallatunturin koulu 6.8.2018
Tulokset
Väliajat

Latvarova 13.8.2018
Tulokset
Väliajat

Hangasjärvi 20.8.2018
Tulokset
Väliajat

Salmijoki 27.8.2018
Tulokset
Väliajat

Hanhivaara 3.9.2018
Tulokset
Väliajat

Sallatunturi  17.9.2018
Tulokset
Väliajat

Pitäjänmestaruus tulokset

Koulukeskus 1.10.2018, yösuunnistus

Pitkä rata 1. Hannu Aatsinki 50,25

Lyhyt rata 1. Saana Viitanen 44,10 2. Taimi Keränen 1,34,30 3. Sirkka Törmänen 1,35,08